مواردی که قبل از فروش خانه باید بدانید(۲)

سلام خدمت شما همراهان عزیز و علاقمندان به حرفه مشاور املاک و خرید و فروش خانه در این مقاله با قسمت دوم مواردی که قبل از فروش خانه باید بدانید در خدمتتان هستیم،همانطور که در قسمت قبلی خدمت شما عرض کردیم برای فروش خانه و جذب خریداران خوب باید مواردی را در نظر داشته باشید که با انجام این موارد قطعا میتوانید خانه خود را براحتی بفروش برسانید و در انجام معامله سود بیشتری کنید.

در زمان فروش خانه حیوانات خانگی خود را در معرض دید خریداران نگذارید

مواردی هستند که شاید در زمان فروش خانه به ذهنتان نرسد اما این موارد به تنهایی تاثیر بالایی در فروش خانه دارند که یکی از آنها حیوانات خانگی است که در معرض دید بودن آنها ریسک بالایی دارد و امکان دارد که باعث بهم خوردن معامه شود،شاید تصور کنید سگ، گربه یا یک حیوان خانگی بامزه می‌تواند نظر خریداران را به خود جلب کند اما این‌طور نیست، زیرا همه‌ی خریداران، عاشق سگ و گربه نیستند. بسیاری از خریداران با دیدن ظرف غذای سگ یا گربه یا چسبیدن موها و پرزهای آنها به لباس‌شان به این نتیجه می‌رسند که خانه‌ی شما به‌اندازه‌ی کافی تمیز نیست. هنگامی آمدن خریدار، حیوان خانگی خود را به دوستان و آشنایان یا پانسیون‌ها بسپارید.

فروش خانه

 

واسطه‌ی مناسب برای فروش خانه انتخاب کنید

موضوع دیگری که در زمان فروش خانه باید حتما آن را در نظر بگیرید پیدا کردن یک واسطه مناسب برای فروش خانه است،پس بنابراین باید یک واسطه‌ی مناسب انتخاب کنید. واسطه باید اطلاعاتی کافی و به‌روز داشته باشد. از جریان بازار آگاه باشد و با بهره‌گیری از ابزار و فناوری‌های مناسب، راه‌کارها و مشاوره‌ی لازم برای فروش خانه‌تان را به شما ارائه کند،در همین راستا می‌توانید برای صرفه‌جویی در زمان از وب‌سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌های خرید و فروش ملک نیز کمک بگیرید،زیرا این راه نیز باعث بهره بردن از زمان میشود.

فروش خانه

 

برای فروش خانه تعمیرات را در حد معقول انجام دهید

نکته سوم این است که در زمان فروش خانه سعی کنید تعمیرات را در حد معقول انجام دهید،یکی از نکات مهم در فروش خانه، انجام تعمیرات لازم قبل از انتشار هرگونه آگهی است. اما این تعمیرات نباید به حدی باشند که پس از فروش خانه، قادر به جبران هزینه‌ی مصرف‌شده نباشید. از آنجا که معمولا خریدار تمایلی به خرج پول برای تعمیر خانه پس از خرید ندارد، تعدادی کار جزئی انجام دهید که نشان دهد خانه سالم است. به‌عنوان مثال کاغذ دیواری را عوض کنید، پرده‌ها را بشویید یا اگر خیلی کهنه هستند، آنها را عوض کنید،اگر دستگیره‌ی درب‌ها و کابینت‌ها خراب یا رنگ‌ و رورفته هستند، عوض‌شان کنید. لولای در و پنجره‌ها را بررسی کنید. شیارهای بین کاشی‌ها و موزاییک‌ها را تمیز و با خمیر مخصوص پر کنید. اگر شیرهای آب چکه می‌کنند، آنها را تعمیر کنید،این موارد شاید بنظر جزئی و پیش پا افتاده باشد اما قطعا در زمان فروش خانه موثر و مفید است.

فروش خانه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *