دو مانع اصلی برای فروش بیشتر مشاور املاک

در این مقاله قصد داریم به دو مانع اصلی برای فروش بیشتر مشاورین املاک که باید هرچه سریعتر آنها را از مسیر موفقیت خود بردارید بپردازیم شما با یافتن این دو مانع و حل آنها میتوانید یک مشاور املاک موفق باشید.

مانع اول تجسم شکست در ذهن مشاور املاک

در مقالات گذشته تکنیک های به موفقیت رسیدن یک مشاور املاک و دلایلی موفق نبودنشان را با شما درمیان گذاشتیم. امروز قصد داریم به دو مانعی که باعث ایجاد پایین آمدن فروش یک مشاور املاک میشود با شما صحبت کنیم.در نظر داشته باشید ترس از شکست خوردن مهمترین دلیل شکست در زندگی افراد است یعنی وقتی انسان تصویر شکست را دائما در ذهن خود مرور کند تنها چیزی که برایش به ارمغان می آید شکست واقعی است.برای مشاورین املاک هم دقیقا این موضوع صدق میکند پیشبینی کردن شکست در مواجهه با مشتری باعث میشود که نتواند در کارش تمرکز لازم را داشته باشد و چون امادگی این شکست را داشته براحتی با آن کنار می آید و حودش را برای آن آماده میکند.این امر سبب میشود نتواند در هنگام برخورد با خریدار یا مستاجر نتیجه مطلوبی بگیرد.

مشاور املاک

 

مانع دوم فروش ترس از رد شدن یک مشاور املاک

دومین مانع بزرگ فروش یک مشاور املاک ترس از رد شدن است و اینکه احساس کند شاید مورد بی اعتنایی خریدار قرار بگیرد و نتواند با او ارتباط برقرار کند و از همه مهمتر ترس از نه شنیدن از خریدار احتمالیش است.که باعث شکستش میشود در واقع به عبارتی دیگر که بگوییم در این حالت مشاور املاک با این مشکل مواجه است که مورد انتقاد و تائید نشدن مشتری قرار بگیرد.باید با واقعیت روبرو شد در حقیقت بیش از هشتاد درصد تماسها و ارتباطاتی که مشاور املاک برقرار میکند با نه روبرو میشود و این موضوع به این معنی نیست که مشاور املاک نقصی در کارش وجود دارد. این مورد میتواند از مسائل بسیاری نشئت بگیرد مثلا در خیلی از موارد مشتریان یکی از دلایلی که نه میگویند این است که اصلا ملک مورد نظر را نمیخواهند یا به هر دلیلی از آن خوششان نیامده. یک مشاور املاک باید بتواند با صبر و تمرکز روی کارش این دلیل را پیدا کند و سعی کند ملک دلخواه خریدار را برای او پیدا کند،پس همانطور که گفته شد مشاورین املاک حرفه ای به هیچ عنوان نباید با شنیدن نه مشکل داشته باشد بلکه باید زمانیکه از مشتری نه شنید تا جایی که امکان دارد تلاش کند تا ملکی باب میل مشتری برایش پیدا کند و بتواند به این وسیله فروش خود را بالا ببرد.

مشاور املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *